Nahoru

Jak odstranit graffiti

Představte si, že se vrátíte z dovolené, příjemně naladěni, plni krásných zážitků a najdete svůj dům poničený „útokem“ sprejerů. Jaké pocity ve vás tato představa vyvolává? Vsadíme se, že příjemné ne. A takové pocity dennodenně zažívají desítky i stovky majitelů nemovitostí.

Poradíme si s každým graffitiNejedná se přitom pouze o rodinné či bytové domy. Snad ještě více trpí veřejné budovy, zdi, mosty, garáže nebo třeba sochy. A protože sprejerství na nepovolených plochách je vandalismus a zajisté žádnému majiteli objektu takové „dílo“ neudělá radost, je zapotřebí jej odstranit.

Proces odstraňování graffiti je odborná práce a pokud chcete, aby bylo odstranění opravdu efektivní a proběhlo bezezbytku, je k němu zapotřebí profesionální techniky a samozřejmě také dokonalé znalosti jednotlivých materiálů, technik a postupů.

Není materiál jako materiál a z toho důvodu není ani možné stanovit ucelený postup pro to, jak odstranit graffiti. Při odstraňování graffiti je vždy zapotřebí nejprve zvážit jaký povrch má být čištěn, v jaké rozloze a, jedná-li se o fasádu budovy, také barvu omítky. Jiné postupy a prostředky volíme při čistění graffiti z fasády domu, jiné při jeho odstraňování z průlezky na dětském hřišti a jiné z historické památky. V zásadě se však dá postup odstraňování graffiti shrnout do těchto čtyř kroků:

1) Analýza vlastností typu poškozeného povrchu a typ / složení spreje nebo fixy

2) Volba vhodných odstraňovačů

3) Nanesení odstraňovače se správným PH

4) Omytí povrchu a neutralizace

Velmi důležitou úlohu při rozhodování o tom, jak odstranit konkrétní graffiti, hraje lidský faktor. Dalo by se dokonce říci, že vše záleží na odborném posouzení situace člověkem. Nemusíte se však bát. Všichni naši zaměstnanci jsou z tohoto důvodu plně proškolení a ostřílení profíci, kteří si zaručeně poradí s každým graffiti.

Odstraňování graffiti

Poškodili Váš majetek sprejeři? My to vyřešíme. Odstranění graffiti je možné z přírodního i umělého povrchu bez poškození původního nátěru a zanechání zbytků sprejerské barvy či stínů. Máme v oboru odstraňování graffiti dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí. Náš postup je podložen získanými certifikáty, a pokud přece jen graffiti nedokážeme beze zbytku odstranit, nic nám neplatíte.

Číst více
Antigrafitti nátěry

Samotné odstranění graffiti je jen půl cesty k cíli. Ideální je ihned aplikovat antigraffiti nátěr, který ochrání fasádu a pomůže daleko snadněji odstranit případné další graffiti. S antigraffiti nátěry již odstraňujete další výtvory sprejerů jen za našeho poradenství a s námi dodanými prostředky. Do problematiky odstraňování graffiti a aplikace antigraffiti nátěrů Vás rádi zaškolíme.

Číst více